חידוש מצבות

למה חשוב לחדש את המצבה?

עם השנים, מצבות עלולות להישחק ולהינזק כתוצאה מפגעי מזג האוויר כמו גשם, שמש, רוחות חזקות וסופות חול. בנוסף, ציפורים המטילות צואה על הקברים עלולות לפגוע מאוד במראה של המצבה. מצבות עלולות להישבר בשל התפוררות האבן, כתוצאה מונדליזם או כתוצאה מהתנהלות לא זהירה בבית העלמין. בנוסף לכך, לאחר עשר שנים עלולים להופיע על המצבה עובש ופטריות, ולאחר כמה שנים אפשר להבחין בכתמים צהובים וצבע דהוי של המצבה. 

המצבה מאפשרת לנו לחלוק כבוד ליקירנו שהלכו לעולמם, ומצבה שחוקה ומוזנחת מעוררת תחושה לא נעימה עבור משפחת הנפטר. לכן, חשוב מאוד לחדש את המצבה כדי להנציח כראוי את אהובנו שאינם בחיים. 

מתי צריך לחדש את המצבה?

ישנם אנשים הבוחרים לחדש מצבה רק כאשר הנזק משמעותי מאוד והמצבה מגיעה למצב מוזנח לחלוטין. אנחנו ממליצים להקדים תרופה למכה, ולתחזק את המצבה באופן שוטף. כך ניתן לשמור עליה לאורך שנים והימנע מנזק קשה למצבה. 

מה כולל תהליך חידוש מצבות?

תהליך חידוש המצבה משתנה בהתאם לנזק ולליקויים שיש בה. אם מדובר בנזק קל יחסית, ניתן להסתפק בליטוש האבן ולאחר מכן למרוח סילר ווקס המעניקים מראה מרשים. כאשר ישנם סדקים באבן, ניתן למלא אותם בסילר האוטמים את הסדקים. אם ישנם שברים במצבה, יש צורך לבצע תהליך מורכב יותר הנקרא שיקום מצבות. אם הקירוי של המצבה אינו יציב דיו, ייתכן כי יהיה צורך בפתרון של פירוק המצבה והוספת תמיכה מתאימה. 

מצבות

חידוש כיתוב על מצבה

במשך הזמן הכיתוב של המצבה עלול לדהות בשל פגעי מזג האוויר, והאותיות אף עלולות ליפול או לזוז ממקומן. הפיתרון הוא לחדש את הכיתוב על גבי המצבה. אם האותיות דהו,  ניתן לנקות את המצבה, ללטש ולצבוע את האותיות, ואם ישנן אותיות חסרות ניתן להתקין אותיות חדשות תוך שמירת אחידות בין הכיתוב הישן לכיתוב החדש. 

בית עלמין

מחיר הוגן לכל כיס

ליווי צמוד

ייעוץ והכוונה

מקצועיות ואמינות

אַשְׁרֵי אָדָם מָצָא חָכְמָה וְאָדָם יָפִיק תְּבוּנָה

אנו רואים שליחות בעבודתנו. פנו אלינו לקבלת דוגמאות נוספות לחידוש מצבות

מה המחיר של חידוש מצבה?

המחיר של חידוש מצבות משתנה בין כל מצבה ומצבה ותלוי בגורמים רבים כמו סוג אבן המצבה, הנזק שנגרם לה והגודל של המצבה. לפי מחירון מצבות המחיר עבור חידוש המצבה הוא בין 250 ל-1500 שקלים, והמחיר של חידוש כיתוב המצבה הוא זול יותר – טווח המחירים של התקנת אות חדשה הוא בין 30 ל-70 שקלים לאות, עלות כיתוב מצבה המבוסס על יציקת עופרת הוא בין 8 ל-12 שקלים לכל אות ומחיר חריטה מחודשת ומילוי צבע הוא בין 4 ל-8 שקלים לכל אות. 

אנו משתתפים בצערכם ובכאבכם

נעמוד לרשותכם ככל שניתן כדי להעניק כבוד אחרון ליקיריכם. הנכם מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

נגישות