מצבות בירושלים

ברגע קשה שבו נדרשים לבחור מצבה לקרוב שנפטר, ישנו צורך בצוות מיומן בהיבט המקצועי וגם הרגשי, שידע ללוות אתכם בתהליך בחירת ועיצוב המצבה, באופן המקצועי ביותר, אך גם במחיר משתלם ובחירה באבן המתאימה.

ישנו מגוון של אפשרויות בחירה לבניית מצבות, ויש מבחר של אבנים מהארץ או מיובאות, למשל אבן ירושלמית, אבן חברון, שיש תורכי, גרניט ועוד. ישנה גם חשיבות בהתאמת מצבות לפי עיר, בשל תנאי האקלים והסביבה והיכרות של הקבלן עם העיר ובתי העלמין שבה.

בתום ימי השבעה, מומלץ לפנות לאיש מקצוע או קבלן מצבות מתמחה, לערוך פגישה בבית העלמין או בבית המלאכה, ולבחור באופן אישי ומושכל את המצבה, תוך הסבר על היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם, מחירים, זמני ייצור ושאר פרמטרים.

כל מה שצריך לדעת על בניית מצבות בירושלים

עיר עתיקה כירושלים, שלצד ההיסטוריה המרשימה שלה בת 4,000 השנים, היא גם העיר המאוכלסת ביותר במדינה, עיר קדושה לדתות שונות ויעד בינלאומי בכל הנוגע לקבורה, היא מטבעה עיר עמוסה בבתי עלמין ומצבות ישנות המצריכות שיפוץ ותחזוקה.

 

בירושלים מספר בתי עלמין שונים, המשרתים את הדתות והמגזרים השונים. לדוגמה הר המנוחות, שהוא בית הקברות היהודי הראשי בירושלים, בצדה המערבי של העיר. בית קברות סנהדריה, השוכן בצפון העיר. בית עלמין הר הזיתים, שהוא בית קברות עתיק שבו קבורים עשרות אלפי יהודים מדורות קודמים ונוכחיים, כולל אישים חשובים, ובית העלמין בגבעת רם, מול גן סאקר ולמרגלות בית המשפט העליון.

מצבת קיר - מנחם ביאזי
מצבת קיר בבית העלמין גבעת שאול בירושלים. צלם: יצחק קייסי

סוגי מצבות בעיר ירושלים

 בבחירת מצבות, חשוב לנסות ולבחור בסוג מצבה שיתאים לאקלים, לסביבה ואולי אף לסגנון של העיר שמסביב. במקרה של ירושלים, מצבת אבן ירושלמית היא הבחירה ה״מקומית״, שכן אבנים אלו מגיעות מהרי ירושלים, ומשתמשים בהן באזורים אחרים, לכן בחירה שכזו היא בחירה טבעית.

בנוסף, מצבת אבן (ירושלמית, גלילית, חברון וכו׳) היא בחירה בחומר עמיד וקשיח, לצד מראה יוקרתי ואפשרויות עיצוב רבות. מצבות אבן נשמרות למשך זמן רב, עמידות בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובעלות עמידות גבוהה, אך חשוב לזכור שמדי כמה שנים מצבות אלו דורשות עבודת תחזוקה. ניתן גם לבחור במצבות שיש, שמגיעות לרוב בגוונים עדינים, נוחות לליטוש ולא מצריכות תחזוקה מדי שנה, אך מחירן יקר יותר ממצבות האבן.
בנוסף רצוי להסתכל בדוגמאות למצבות של החברה ובכך להתרשם מאיכות ועיצוב של קבלן המצבות.

איך בוחרים קבלן מצבות בירושלים

בחירת קבלן מצבות לפי עיר, במיוחד בעיר גדולה כמו ירושלים, עשויה להיות מבלבלת, ובזמן שאנחנו זקוקים לכוחות נפשיים על מנת להתגבר על האובדן ולסייע לקרובנו, יש לבחור בקבלן מצבות שיסיר מכם דאגות נוספות וידע לשקלל את כלל הנתונים, לעמוד במגבלות חברה קדישא, יעמוד בתקנות המידות ומגבלת הגובה, יסייע בבחירת האבן, הכיתוב, השמירה על מראה טבעי לצד יוקרתי.

אז כמה עולה מצבה? הדבר תלוי בסוג האבן, אך גם בגודל המצבה, בעיצוב שלה ובמורכבות העבודה. לרוב מחירה של אבן חברון הפופולרית, הנוחה יחסית לליטוש, יהיה מעט זול יותר מאבן ירושלמית או שיש טורקי, שהן זולות יותר מגרניט או אבן גלילית, שנחשבות ליוקרתיות יותר. יש לקחת בחשבון גם את מחיר חריטת או הדבקת האותיות על המצבה .

 

מצבה
מצבה מעוצבת בבית העלמין גבעת שאול בירושלים. צילום: יצחק קייסי

אז אם אתם מחפשים קבלן מצבות אמין, מהיר ומקצועי
פנו היום למנחם ביאזי ובניו . נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

מצבות מנחם ביאזי
מצבות בירושלים. צילום: יצחק קייסי

פרסומים אחרונים

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר השאירו פרטים

סגירת תפריט