מצבות בירושלים

זקוקים לשירות מצבות בירושלים?

כיום יש מגוון רחב של קבלני מצבות מובילים בירושלים, המעניקים שירות עבור בתי העלמין השונים בעיר. פנו אלינו ונוכל לסייע לכם למצוא את הספק האידיאלי ביותר עבורכם.

עיר עתיקה כירושלים, שלצד ההיסטוריה המרשימה בת 4,000 השנים, היא גם העיר המאוכלסת ביותר במדינה, עיר קדושה לדתות שונות ויעד בינלאומי בכל הנוגע לקבורה, היא מטבעה עיר עמוסה בבתי עלמין ומצבות ישנות המצריכות שיפוץ ותחזוקה.
בירושלים מספר בתי עלמין שונים, המשרתים את הדתות והמגזרים השונים. לדוגמה הר המנוחות, שהוא בית הקברות היהודי הראשי בירושלים בצדה המערבי של העיר, או בית קברות סנהדריה השוכן בצפון העיר, וגם בית העלמין בגבעת רם, מול גן סאקר ולמרגלות בית המשפט העליון. בית עלמין הר הזיתים הוא בית קברות עתיק שבו קבורים עשרות אלפי יהודים מדורות קודמים ונוכחיים, כולל אישים חשובים. 

עיצוב מצבות לכל בתי העלמין בבירה

בניית מצבות בירושלים מכל סוגי האבנים

שיפוץ ותחזוקת מצבות קיימות

עיצוב מצבות קבורת סנהדרין בירושלים

ברגע קשה שבו נדרשים לבחור מצבה לקרוב שנפטר, יש צורך בבחירת צוות מיומן בהיבט המקצועי וגם הרגשי, שידע ללוות אתכם בתהליך עיצוב ובחירת המצבה באופן המקצועי ביותר, במחיר משתלם ותוך בחירה באבן המתאימה.

קיים מגוון של אפשרויות לבניית מצבות, ויש מבחר של אבנים מהארץ או אבנים מיובאות, למשל אבן ירושלמית, אבן חברון, שיש תורכי, גרניט ועוד. ישנה גם חשיבות בהתאמת מצבות לפי עיר, בשל תנאי האקלים והסביבה ולכן היכרות של הקבלן עם העיר ובתי העלמין שבה חשובה מאוד.

בתום ימי השבעה, מומלץ לפנות לאיש מקצוע או קבלן מצבות המתמחה בבניית מצבה בעיר הבירה ירושלים, לערוך פגישה בבית העלמין או בבית המלאכה, ולבחור באופן אישי ומושכל את המצבה. קבלן המצבות צריך להסביר על היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם, מחירים, זמני ייצור ושאר פרמטרים ולסייע לכם בבחירה המתאימה לכם.

שירותי מצבות בירושלים מעניקים ליווי מלא לאורך כל תהליך הקמת המצבות. השירות כולל תכנון, עיצוב וייצור מצבות בהתאמה אישית והקמתם בפועל בבית העלמין. קבלני המצבות מציעים ליווי וטיפול מסור למשפחות הנפטרים, במטרה להנציח בצורה מכבדת את יקיריהם. במסגרת השירות מוצעים גם שיפוץ ותחזוקת מצבות, חריטה ועיצוב על גבי המצבות, ייעוץ והכוונה בבחירת סוג המצבה.
מחירי שירותי המצבות בירושלים נקבעים בהתאם לסוג האבן, צורת המצבה והכיתוב, סגנון העיצוב וגודל המצבה. כמו כן, המחירים משתנים גם בהתאם לעלויות ההובלה והשינוע, ולתוספות או בקשות מיוחדות מצד משפחת הנפטר. טווח המחירים ינוע בין 3,000 – 10,000 ₪ עבור מצבות אבן סטנדרטיות (אבן חברון ואבן סלייב למשל), ובין 12,000 – 5,000 עבור מצבות יוקרתיות יותר עשויות שיש. מצבות מיוחדות בעיצוב זוגי או מחומרים יקרים כמו אבן גלילית וגרניט (שחור או אדום) עשויות להגיע לסכומים הנעים בטווח 8,000-25,000 ₪. אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ והצעת מחיר.
בהזמנת מצבות בירושלים חשוב להקפיד על בחירת קבלן מצבות אמין ומקצועי שילווה אתכם לאורך כל התהליך. טרם בחירת המצבה מומלץ להתרשם ממגוון סוגי המצבות, ולבחור את האבן והעיצוב המתאימים לכם. בחירת המצבה היא תהליך אישי ורגיש, אשר קובע את אופן ההנצחה של אדם יקר וקרוב, ובהתאם לכך חשוב להקפיד על מכלול הפרטים כמו גודל האבן, אופן החריטה, סגנון הכיתוב ועוד.
באופן כללי, אין הבדל בין מצבות בירושלים ובין מצבות בערים אחרות. לכל המשפחות ניתנת יד חופשית בבחירת המצבה המתאימה לה ביותר לשם הנצחת יקיריהם. שירותי בניית המצבות בירושלים ובערים אחרות הוא דומה, וכולל את בחירת אבן המצבה, סגנון הכיתוב, גדול המצבה, בקשות מיוחדות מצד המשפחה ועוד.

כל מה שצריך לדעת על בניית מצבות בירושלים

מצבות בבית העלמין
בית עלמין

"כל עוד מישהו זוכר אותנו, אנחנו חיים." – קרלוס רואיז זאפון

אנו רואים שליחות בהנצחת זכרון יקיריכם

סוגי מצבות בירושלים

 בבחירת מצבות, חשוב לנסות ולבחור בסוג מצבה שיתאים לאקלים, לסביבה ואולי אף לסגנון של העיר שמסביב. במקרה של ירושלים, מצבת אבן ירושלמית היא הבחירה ה״מקומית״, שכן אבנים אלו מגיעות מהרי ירושלים, ומשתמשים בהן באזורים אחרים, לכן בחירה שכזו היא בחירה טבעית.

בנוסף, מצבת אבן (ירושלמית, גלילית, חברון וכו׳) היא בחירה בחומר עמיד וקשיח, לצד מראה יוקרתי ואפשרויות עיצוב רבות. מצבות אבן נשמרות למשך זמן רב, עמידות בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובעלות עמידות גבוהה, אך חשוב לזכור שמדי כמה שנים מצבות אלו דורשות עבודת תחזוקה. ניתן גם לבחור במצבות שיש, שמגיעות לרוב בגוונים עדינים, נוחות לליטוש ולא מצריכות תחזוקה מדי שנה, אך מחירן יקר יותר ממצבות האבן.
בנוסף רצוי להסתכל בדוגמאות למצבות של החברה ובכך להתרשם מאיכות ועיצוב של קבלן המצבות.

לשירותכם עם שירות בניית מצבות בירושלים

בחירת הספק להכנת המצבה בירושלים, עשויה להיות מבלבלת, ובזמן שאנחנו זקוקים לכוחות נפשיים על מנת להתגבר על האובדן ולסייע לקרובנו, יש לבחור בקבלן מצבות שיסיר מכם דאגות נוספות וידע לשקלל את כלל הנתונים, לעמוד במגבלות חברה קדישא, יעמוד בתקנות המידות ומגבלת הגובה, יסייע בבחירת האבן, הכיתוב, השמירה על מראה טבעי לצד יוקרתי.

אז כמה עולה מצבה? הדבר תלוי בסוג האבן, אך גם בגודל המצבה, בעיצוב שלה ובמורכבות העבודה. לרוב מחירה של אבן חברון הפופולרית, הנוחה יחסית לליטוש, יהיה מעט זול יותר מאבן ירושלמית או שיש טורקי, שהן זולות יותר מגרניט או אבן גלילית ונחשבות ליוקרתיות יותר. יש לקחת בחשבון גם את מחיר חריטת או הדבקת האותיות על המצבה.

אז אם אתם מחפשים ספק מצבות אמין, מהיר ומקצועי –
פנו אלינו, נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

אנו משתתפים בצערכם ובכאבכם

נעמוד לרשותכם ככל שניתן כדי להעניק כבוד אחרון ליקיריכם. הנכם מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשוב אליכם בהקדם