מצבות בנתניה

תקופת האבל המגיעה לאחר הבשורה הקשה על מות בן משפחה היא תקופה כואבת וקשה במיוחד. הראש טרוד במחשבות רבות והלב דואב.

לפני מאות שנים החלו לכתוב באתר הקבורה על גבי המצבה מספר מילים נוגעות ללב המספרות על הנפטר, נוהג אשר ממשיך גם בימנו. נהוג לכתוב על המצבה מספר מילים על יקירכם, מי הוא היה עבורכם וכיצד תרצו לזכור אותו. הכיתוב מיועד עבורנו ועבור מבקרים אחרים את הקבר. יש המאמינים שהוא גם מיועד לספר לעולמות העליונים על הנפטר.

מצבת קיר
מצבת קיר בבית העלמין בנתניה. צלם: יצחק קייסי

בתי עלמין בנתניה

נתניה, הקרויה על שם הנדבן נתן שטראוס, משתייכת למחוז מרכז ונמצאת באזור השרון. היא העיר השביעית בגודל אוכלוסייתה בארץ והגדולה ביותר בשרון.

היא נוסדה בשנת 1929 והוכרזה כעיר בשנת 1948 בתקופת קום המדינה. היא שוכנת במישור החוף וחופי הים שבה מאופיינים בצוקי כורכר. 

בנתניה יש שני בתי עלמין מרכזיים: בית עלמין שכונת בני ציון ובו נמצא גם בית העלמין הצבאי ובית עלמין שיכון ותיקים. בנוסף לאלה יש בעיר בית עלמין בשם מנוחת עולם. זהו בית עלמין בעל רישיון קבורה אזרחית.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים קבלן מצבות בנתניה

בפנייתנו לחברת מצבות בנתניה אנו בוחרים את סוג האבן של המצבה ואיזה כיתוב היינו רוצים שייחקק עליה. לכל אחד יש בעיני רוחו כיצד היה רוצה שמקום ההנצחה של הנפטר ייראה, אך הדבר תלוי גם בתקציב.

אם כך חשוב לדעת כי המרכיב העיקרי לעלות המצבה היא האבן אותה תבחרו, גודל המצבה ואם אתם מעוניינים בעיצוב יוצא דופן. בעת בחירת קבלן מומלץ לבחור בחברה אמינה וכזו שיש לה תיק עבודות. אם מציעים לכם מצבה במחיר הנמוך מ-2000 ש"ח זה צריך להרים אצלכם גבה ועדיף שלא להשתמש בחברה זו.

מצבה
מצבה מעוצבת בבית העלמין בנתניה. צילום: יצחק קייסי

טיפים חשובים לבחירת סוג מצבה

ישנן מספר סוגי אבנים אשר נהוג להשתמש בהן בחברות המתמחות במצבות בנתניה ובכלל.

הן מגיעות במגוון עיבודים וצבעים וההבדל העיקרי ביניהן הוא סוג האבן וצבעה, האם היא נחצבה בארץ הוא יובאה מחו"ל. בנוסף ניתן לשלב אלמנטים כמו ברזל וזכוכית ולרוב מוסיפי בתי נר נשמה. .

אבן החברון שמקורה בהרי ירושלים היא אבן שמוכרת לרבים מאיתנו ומשמשת למצבות בבתי עלמין צבאיים ועלותה זולה יחסית. סוגי אבנים נוספים הם: שיש תורכי גרניט, גרניט סרדו, אבן חלילה, אבן יפתח, עצמון, אבן בזלת ועוד.

הבדל נוסף בין המצבות הוא סוג החריטה והכיתוב, יש שיבחרו בכיתוב עופרת ואחרים בכיתוב ברונזה, אופציה נוספת ומרשימה היא כיתוב באותיות בולטות.

על מנת שתהליך בחירת המצבה יעבור בקלות ועל הצד הטוב ביותר חשוב שמי שילווה אתכם בתהליך יהיה רגיש ומתחשב לצרכים שלכם. חברת ביאזי ובניו בעלת ניסיון של 50 שנה תספק לכם שירות אדיב ומקצועי עם הרגישות הראויה למצבכם.

אז אם אתם מחפשים קבלן מצבות אמין, מהיר ומקצועי
פנו היום למנחם ביאזי ובניו . נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

מצבות מנחם ביאזי
מצבות בנתניה. צילום: יצחק קייסי

פרסומים אחרונים

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר השאירו פרטים

סגירת תפריט