מצבות קבורת סנהדרין – תהליך קבורת סנהדרין מא' ועד ת'

מצבות סנהדרין - הגדרה

קבורת סנהדרין (מצבות קיר) היא קבורה שבמסגרתה קוברים את הנפטר בכוכים שנחצבים בקיר, כשבכל קיר ישנם שלושה קברים. בסוג קבורה שכזה, ניתן לקבור שלושה בני משפחה יחדיו. לאחר הקבורה מציבים מצבת קבורת סנהדרין המנציחה באופן מכובד את הנפטר ומאפשרת לקרובי משפחתו להתכנס יחד ולהתייחד עם זכרו. חשוב לציין שקבורת סנהדרין מאושרת על ידי ההלכה, והיא משמרת את מצוות קבורת הנפטר הנהוגה ביהדות.

מתי יש לבצע קבורת סנהדרין ומדוע?

קבורת סנהדרין היא קבורה שנפוצה ב-15 השנים האחרונות בעיקר בבתי עלמין באזור המרכז כמו פתח תקווה, ירושלים, ראשון לציון, חיפה ותל אביב. הסיבה לשיטת קבורה זו היא מצוקת המקום בבתי העלמין, המקשה על קבורת הנפטר באדמה (קבורת שדה). קבורת הסנהדרין הייתה נהוגה עוד ימי בית שני לפני אלפיים שנה – בתקופת הסנהדרין (בית דין עליון שהיה קיים בארץ ישראל וכלל 71 שופטים) נהוג היה לקבור את הנפטרים בכוכים ובקומות, עד לגובה של 3 קברים. בצפון ירושלים התגלתה אף מערה מהתקופה הרומית בישראל שבה נהגו לקבור את הנפטרים לפי שיטת קבורת הסנהדרין.

בניה ועיצוב מצבות סנהדרין

עיצוב בהתאם לרצון המשפחה

עבודה מקצועית ברגישות ובמסירות

מחירים הוגנים ושירות מיידי

בְּחַיֵּיהֶם, וּבְמוֹתָם, לֹא נִפְרָדוּ

אנו רואים שליחות בעבודתנו. פנו אלינו לקבלת דוגמאות נוספות למצבות קבורת סנהדרין

ההבדלים בין קבורת סנהדרין ושיטת הקבורה המסורתית

מיקום מצבות הסנהדרין

במסגרת שיטת הקבורה המסורתית, המצבות ממוקמות מעל קברו של הנפטר הנטמן באדמה. לעומת זאת, מצבת הסנהדרין מוצמדת לכל תא קבורה הנבנה בקיר, כשבכל קיר ישנם עד שלושה קברים.

עיצוב המצבות בקבורת סנהדרין

בדומה לעיצוב מצבות בשיטת הקבורה המסורתית, בקבורת סנהדרין ניתן לעצב מצבה מכל אבן ובכל עיצוב בהתאם לרצון המשפחה. לרוב מצבת סנהדרין כוללת תא עליו ניתן להניח אגרטל פרחים, את תמונת הנפטר ונר נשמה.

עלות מצבות סנהדרין

עלותה של מצבת סנהדרין היא נמוכה יותר מעלות של מצבה מסורתית. מחירה של מצבת סנהדרין משתנה בהתאם לעיצוב המצבה ובחירת האבן.

אנו משתתפים בצערכם ובכאבכם

נעמוד לרשותכם ככל שניתן כדי להעניק כבוד אחרון ליקיריכם. הנכם מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

נגישות